neljapäev, 16. veebruar 2012

Esiku väike koridor

Esiku väiksesse koridori tekkis ruumi juurde eelmise aasta kevadel, kui vana boiler katki läks ja selle pidi asendama uuega. Boileri, mille esialgne koht oli väikse koridori lae all, tõstsime nüüd hoopiski keldrisse, otse vannitoa alla.
Kuna vana kapi esiku teisest nurgast lõhkusime välja, siis oli vaja tekitada uus panipaik. Tänu boileri ümber asustamisele saime ruumi juurde ning oli võimalus teha panipaik lae alla. Loomejoonise visandasime ühel õhtul õllekannu alusele Texsases . Kui mõtted paberil, siis jäi üle ainult tegutseda:

1) Esmalt tegin puidust karkassi, mille kinnitasin seina külge pikkade kruvidega. Karkassi materjaliks kasutasin vanast diivanist pärit puitmaterjali- vana voodi lõhkusime ära, sest uus oli meil juba olemas.

2) Vedasin elektrijuhtme lambi jaoks, mis valgustaks panipaika- vaja ju asju ka ülesse leida. Sobiva lambi leidsin Prismast- see kõige tavalisem, mis on paksust plastmassist tehtud, et kui vastu minna, siis ei saaks põletada võilamp kohe katki ei läheks- maksis 3 eurot, hea diil!

3) Siis vedasin wc-st ventilatsioonitoru vannituppa ventialtsioonilõõri. Sellega oli ka tükk tegu ja palju tolmu, aga tehtud ta sai. Loodame vaid, et nüüd saab värskema õhu käes rahulikult potil istuda :)
4) Edasi lõikasin niiskuskindla vineerplaadi sobivasse mõõtu ja kinnitasin selle puitkarkassi külge.

Siis pahteldasin ja värvisime seinad. Paralleelselt seinte remondiga kleepisime lakke ka tüki tapeeti, mille värvisime samuti ära.
Peale seda panin maha parketi ja liistud.

Siis tuli ustega tegelema hakata. Kuna vannitoa ja wc uksed on mõlemad väikesed ja "erimõõdus", siis ei olnud mõtekas hakata uusi otsima. Plaan oli samasugune nagu eelmiste uste puhul- värvist puhastada, teha koledaks ja uuesti ette panna.
Kahjuks ei olnud tegu täispuitustega ja pidin uste keskmises osas oleva vineeri asendama puiduga. Selleks kasutasin kuurist leitud tolliseid laudu, mille liimisin kokku ja lõikasin sobivasse mõõtu.
 




Tolliste laudade liimimisel kasutatav press
Vannitoa ukse alla pidi tegema tuulutusava. Selleks lõikasin sobiva suurusega ava ukse alla ja "katsin" selle metallvõrest tükiga, mis sinna passis. Ukse viimistlesime tooniva lakkiga, mida olime kasutanud ka teiste uste puhul. Vannitoa ukse tegime seestpoolt niiskuse kaitseks üle veel paadilakiga. Kahjuks jäi see läikiv ja kole, kuid ajab asja ära.
Lingid peaksid 2 nädala pärast saabuma.

























Selleks korraks on suurem ehitamine läbi!


Pärt & Laura

reede, 3. veebruar 2012

Massiivpuidust voodi

Voodit otsisime endale väga pikalt- lehitsesime mitmeid neti lehekülgi ja külastasime erinevaid mööblipoode.

Voodi pidi stiili poolest olema massiivne, robustne, tugev. Lõpuks leidsime ühest netipoest sobiva "massivpuidust voodi"- nii seda vähemalt kirjeldati. Kui tellimus kohale jõudis oli meie suureks kurvastuseks tegu hoopis teistsuguse tootega: lauad olid hööveldatud, värv oli häirivalt tume (tellisime kusjuures heleda värvi), toode oli kehvalt töödeldud ja tegu ei olnud massiivpuiduga!

 

 
Saatsime toote tagasi.

 
Vahepeal rahustasin oma närve sellega, et.....


tegime ise endale uue sängi!


Suurem osa materjalist oli olemas. Taaskasutasime voodi külgedeks neid samu prusse, mis olid vana põranda all. Kuna prussid olid tsemendiga kergelt koos oli vaja need ära puhastada ja lihvida. Lisaks tuli neid ka kuivatada, sest need olid õues saanud veidi niiskust. Kuuri alla oli veel tallele pandud u. 1,5 m pikkune 10x10 cm pruss, mis sobis hästi jalgadeks- puuduva osa tõin edale poest juurde.

Lisaks ostsime juurde veel paar puudvat tollist lauda, et voodipõhi ka valmis teha

Voodi mõõdud on 160x220 cm. Madrats 140x200

Voodi jaluse kõrgus on 50 cm

Voodi päise kõrgus on 95 cm




 





Voodi valmis meil peaaegu 1 nädalavahetusega (värv ja lauad ise kuivasid kauem). Meie oleme tulemusega igati rahul.


Voodi on massiivne, robustne ja tugev!- sobiks isegi Barutole.

Madratsi alla tellisime veel dzuudivaiba (in.k JUTE), sest see väidetavalt blokeerib kõik negatiivse, mis maapõuest tuleb (a'la vesooned jne).


Vaiba tellisime Energost suurusega 139x199 cm ja panime madratsi alla. Katsetasime traatidega, et kas see ka töötab ja töötas (ma olin alguses selle suhtes ikka väga skeptiline). Seal, kus varem näitasid traadid veesoont hiljem (kui vaip oli peale pandud) traadid enam veesoont ei näidanud. Igaljuhul uni on küll väga hea.



Ka madrats on palju heale unele kaasa aidanud. Nimelt tellisime oma madratsi Sleepwellist. Me kumbki polekski osanud kõige õigemat madratsit üksi välja valida. Kuid juhuse tahtel ühes kaubanduskeskuses oli Sleepwelli toote esindaja oma tehnikaga olemas ja testis meid erinevatel madratsitel rõõmuga. Arvuti näitas 100 % sobivust madratsil, mis on ilma vedrudeta ja nii me selle ostsimegi. Rahul oleme kindlasti, sest uni on parem.


Pärt & Laura

Ema trepp

Teisele korrusele viiva trepiastme tegemise juurde jõudmine võttis väga kaua aega. Ema muudkui aga vihjas, et väga raske on nii kõrgelt astuda. Niisiis ühel päeval võtsin end kokku ja tegin astme valmis.
Meeldetuletusena mainin, et vana trepp oli 3 astmeline, selle kohta saab täpsemalt lugeda SIIT tekstist. Nüüd aga tõusis põrand nii palju, et pidin tegema vaid ühe astme.
Materjalina sain taaskasutada vana põranda alt üles võetud prusse. Kuna materjal oli veidike väljas seisnud, siis oli see niiskust saanud. Saagisin vajalikus mõõdus jupid valmis ja kuivatasin need sooja müüri ees ära.






Kuna olin kasutanud neid prusse ka saalungite tegemiseks, siis olid need tsemendiga koos ja vajasid enne lakkimist puhastamist ja lihvimist. Lakkisime sama värvi, mis liistud liistud.





Trepp valmis 10.01.2012


Enne jõule riputasin üles samad kardinapuud, mis magamistoas. Ahju taha tegin ka väikese nagi, kus saaks üleriideid riputada.

Mõni nädal hiljem saabus ka tellitud karastatud klaas ahju ette põrandale Andrese klaasistuudiost ja sellega võikski lugeda elutoa remondi lõpetanuks.

Nüüd jääb üle vaid mööbel sisse osta.

Pärt & Laura